Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Navštivte Malostranskou mosteckou věž

23. 03 2011 | Věž na západním konci mostu je v podstatě soustavou dvou věží odlišného vzhledu, původu i velikosti. V současné době zde můžete najít zajímavé expozice např. o Karlově mostě či povodních.

Menší z věží byla postavena již v románském slohu, byla součástí prvního pražského kamenného Juditina mostu z 1. poloviny 12. století, je však starší. Druhá, vyšší věž, začala vznikat se stavbou Karlova mostu roku 1357, ovšem byla dokončena až o století později. Obě věže spojuje brána s cimbuřím z počátku 15. století.

Menší, tzv. Juditina věž, sloužila jako těžký žalář nebo sídlo celního úřadu. Vyšší z věží je nejmladší částí celého Karlova mostu, byla využívána především jako sklad a také jako hláska.

V Juditině věži je uložen vzácný pozdně románský opukový reliéf, který zachycuje předání královského úřadu druhému českému králi Vladislavovi římským císařem Friedrichem Barbarossou. Z precizního zpracování reliéfu je zřejmá inspirace antickým uměním. Reliéf je tak prvním dokladem vztahu českého umění k antické tradici.

V současné době zde můžete najít zajímavé expozice "Na mostě o mostě" - historie a zajímavosti Karlova mostu, povodně, Bradáč, originál Bruncvíkova meče. Expozice byla připravena ve spolupráci s Muzeem hl.m.Prahy. Nově se odsud každou celou hodinu také ozývá troubení historických trubačů.

Nabízíme vám unikátní prostory pro uspořádání společenských akcí (tiskové konference, svatby, rauty), dále také speciální prohlídky pražských věží (noční, tematické).   Nenechte si ujít troubení historických trubačů denně každou celou hodinu.

www.prazskeveze.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO