Změnu úpravy trestného činu neplacení výživného mají v úterý ve druhém čtení projednávat poslanci. Nyní hrozí až dvouleté vězení lidem, kteří déle než čtyři měsíce neplatí výživné, byť i z nedbalosti, a vystaví tím vyživovanou osobu nebezpečí nouze. „Všechny děti mají mít stejná práva,“ řekl před schůzí poslanec SPD Libor Vondráček.