Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Barokní slavnosti v Praze

22. 03 2011 | Program Pražských barokních slavností připomene návštěvníkům večerních operních představení významnou a specofickou barokní divadelní tradici, včetně její audiovizuální prezentace v období vrcholného baroka v podobě, jak se dochovala nejen v zapsaných historiích, ale i v geniu loci Prahy.

V Praze již dlouhodobě chybí v letní sezóně kulturní projekt, který by se svým pojetím dal srovnat s Letními Shakespearovskými slavnostmi.

Dramaturgie Pražských barokních slavností je postavena na ooriginální základní myšlence: "barokní divadlo jako pokus o hledání nového světa. Dvorské divadlo, odehrávající se v historických prostorách Ledeburské zahrady, prezentuje historické příběhy převzaté z bible k křesťanské hagiografie (např. boj křesťanů s mohamedány).

Okouzlující barokní zahrada Kedeburského paláce, situivaná pod Pražským hradem, nese jméno po hraběti Adlofu z Ledebouru, který palác získal roku 1852. Zahradu založil v roce 1665 Jan Václav z Klolwrat. Na nejspodnější terase zahrady se nachází dekorativní sala terrena, která bude pro účely Pražských barokních slavností využita jako hlavní scéna. Naproti ní je umístěna členěná stěna s rozbíhajícím se schodištěm, jehož levé křídlo vede na horní zahradní terasy. I toto schodiště bude v případě některých inscenací využito jako jeviště. V nice uprostřed stojí socha Herkula zápacícího s Kerberem, uprostřed terasy se nachází fontána. Voda do ní byla původně přivedena až z kašny na Pražském hradě.

www.baroknislavnosti.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO