Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nevíte, kam s dětmi? Zajděte do zoo v Tróji!

22. 04 2011 | V současné době se pražská zoologická zahrada může pochlubit 670 druhy a pěti tisíci kusy zvířat, která žijí v pavilonech a expozicích na ploše 50 hektarů. V členitém terénu Trojské kotliny si prohlédnete spousty prostorných výběhů s řadou oblíbených zvířat, například slony, lachtany, hrochy, vydrami či tučňáky.

Obdiv si zaslouží také pavilony, například s šelmami nebo vzácnými krokodýly gaviály indickými. V pavilonu Indonéská džungle se setkáte s orangutany i největšími ještěry na světě varany komodskými, v areálu Vodní svět vás zase dobrodružná cesta provede kolem vodních ploch a potoků, kde na jednotlivých ostrovech uvidíte různé opice, například africké guerézy či jihoamerické chápany.

Nezapomeňte navštívit i Africký dům se zebrami, žirafami, antilopami a obydleným termitištěm nebo pavilon goril, kde se před několika lety narodila malá gorilka Moja, první gorilí mládě odchované v českých zoo, a její mladší sourozenec Tatu. V expozici Ptačí mokřady můžete kromě člunozobců pozorovat více než 140 ptáků; v mokřadech a čtyřech voliérách žijí ptáci pospolu tak, aby jejich soužití odpovídalo výskytu na jednotlivých kontinentech.

Kromě toho tu najdete restaurace, řadu stánků s občerstvením, několik dětských hřišť a další atrakce pro děti i dospělé. Raritou je jednosedačková lanovka, která spojuje horní a dolní část areálu. Děti mohou kromě toho navštěvovat zájmový přírodovědně-chovatelský kroužek pro mladé přírodovědce a příznivce zoologické zahrady.

Za vidění stojí rozhodně i nedaleká Botanická zahrada i Trojský zámek.
 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO